top of page
Chicago Konsolosluk Daveti- 1.jpg
Chicago Konsolosluk Daveti- 2.jpg
T.C. Şikago Başkonsolosu Umut Acar'ın davetiyle düzenlenen ''Midwest Young Artists Conservatory'' müzisyenlerinin  Umut Deniz Topçuoğlu'nun eserlerini seslendirdiği oda müziği konseri.
"Tiyatro Kırmızı"nın hazırladığı, Alfred Hitchcock'un ''Trendeki Yabancılar'' isimli oyunu.

Müzik:
Umut Deniz Topçuoğlu

''Küçük Salon'' tiyatro sahnesinde oynanan ''Bir Kış Gecesi Aktörler Shakespeare Oynuyor'' isimli oyun.
 

Müzik:
Umut Deniz Topçuoğlu

Moldova Cumhuriyeti başkenti Kişinev'de, "XEO PLANET" bünyesinde, ''Sergei Lunkevich Ulusal Flarmoni Salonu''nda ''Denis Feofentov'' anısına düzenlenen ''Doğaçlama Festival-Yarışması''

Ödül:
İkincilik
ABD'nin Şikago kentinde ağız kopuzu çalgısı ve bu çalgı için Umut Deniz Topçuoğlu tarafından oluşturulan ''Orhon Notasyonu'' sistemi sunumu.
38232080_10154888805222609_6397770828716
4 Ağustos 2018 tarihinde Fine Arts Building Chicago'da Jazz davulcusu Lanny Grilly'nin de eşlik ettiği Ney, ağız kopuzu ve bazı vurmalı sazlarlı tanıdan sunum ve dinleti.
Ali Erdoğan'ın yazıp yönettiği "Kabere Dev Aynası" tiyatro topluluğunun oynadığı "İnsanoğlu İnsan" adlı müzikli güldürü.
 
Müzik:
Umut Deniz Topçuoğlu
(Sahnede doğaçlama canlı performans)
EĞİTİM-FAK.-UMUT-DENİZ-1.jpg
Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü'nde ağız kopuzu çalgısı için geliştirilen Orhon notasyonu seminer ve dinletisi
beyaz.jpg
Türk dili ve kültürüne olan ilgim ve saygımdan ötürü, araştırmalarına ve çalışmalarına katılmak, destek vermek ve onları takip etmek amacıyla üyesi olup tanıtım kurulunda yer aldığım, içerisinde son derece bilimsel ve çalışkan üyeler bulunduran
"Türk Dili Derneği"
August 29 Topcuoglu concert Final 300dpi
Şikago Newberry Library'de, T.C. Şikago Başkonsolosluğu'nun ve sponsorların desteğiyle gerçekleştirilen konser ve Orhon Notasyonu sunumu.
TEHŞİR FİL ADAM.jpg

''Öykü Sahne''de  oynanan ''Teşhir Fil Adam'' isimli tiyatro oyunu.
 

Müzik:
Umut Deniz Topçuoğlu

2 Afiş.jpg

Türk Dili Derneği bünyesinde düzelenmiş "Kapalı ve açık "E" sesleri üzerine çıkarım ve önsavlar" adlı sunum.

Türk Ocağı Ön-Türk Akademisi Sunumu.jpg

ÖN-Türk Akademisi'nde düzenlenen "Orhun Tamga Notasyonu" konferansı.

НЕБЕЗПЕЧНІ_ЗВЯЗКИ_WEB.png.700x1400_q85.j

Ukrayna'nın Lviv kendinde, "Les Kurbas Tiyatrosu'' tarafından oynanan ''Nebezpechni Zviazkyr (Tehlikeli Bağlantılar)'' adlı oyun.

Müzik:
Umut Deniz Topçuoğlu

İstanbul_Üniversitesi_Edebiyat_Fakültesi

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde "Türk Kültürü ve Araştırmaları" klübünce düzenlenen "Ağız Kopuzu İçin Orhun Tamga Notasyonu" adlı sunum.

bottom of page